Klass 6y


Viktig information

För att boka utvecklingssamtal, gå in på

bokautvecklingssamtal.se

och ange nedanstående kod från startsidan.
fT9o3uVRUJlAxdMgxf3L

De elever som inte klarat simprovet kommer få möjlighet att gå på simskola tisdagar mellan 14.45-15.30, det är viktigt att gå på denna eftersom det är ett krav att man kan simma för att få ett betyg i idrott. 

Kultur

 

Lovdagar/studiedagar dagar under vårterminen

16 februari
Sportlov 19–23 februari (vecka 8)
7 mars
Påsklov 26–29 mars (vecka 13)
30 april
11 maj (Kristi himmelfärd)
24 maj


Tider nationella prov

Sv: 6/2 & 8/2

Ma: 10/4 & 12/4

Eng: 2/5 & 4/5
Vecka. 17

Måndag:



Tisdag:

NO: Grupp B redovisar sitt arbete om naturtyper


Onsdag



Torsdag:



Fredag:



Vecka. 18


Måndag:
Lov


Tisdag:
Helgdag


Onsdag:

NP i eng 8.20 - 11.10 


Torsdag:

                           

Fredag:

NP i eng 10.20 -11.15


17.45 - 21.00 
Klassen håller i Disco för F-3 under kvällen
Vi som undervisar i 6y


Fredric Svensson (Mentor, Ma & NO)
fredric.e.svensson@malmo.se
Tel: 0708-634125


Jenny Svenssen (Mentor, Sv)
Jenny.svenssen@malmo.se


Alfon Keteli Hägerström (SO)
alfon.keteli@malmo.se


Sharon McGlinn (Eng)
sharon.mcglinn@malmo.se


Malin Sangberg Minör (Hemkuns)
malin.sangbergminor@malmo.se


Dan Bjerkehagen (Träslöjd)
dan.bjerkehagen@malmo.se


Jenny Olofsson (Textilslöjd)
jenny.olofsson@malmo.se


Mats Collin (Musik)
mats.collin@malmo.se


Catarina Ascencio Dahl (Bild)
catarina.dahl@malmo.se


Catrine Sjödin (Idrott & hälsa)
catrine.sjodin@malmo.se


Katarina Svenning (Tyska)
katarina.svenning@malmo.se


Peter Svensson (Franska)
peter.svensson2@malmo.se


Ulrika Prahl Svensson (Spanska)
ulrika.prahlsvensson@malmo.se


Julia Burguete (Spanska)
julia.burguete-andersson@malmo.se