Klass 6y


Viktig information

De elever som inte klarat simprovet kommer få möjlighet att gå på simskola tisdagar mellan 14.45-15.30, det är viktigt att gå på denna eftersom det är ett krav att man kan simma för att få ett betyg i idrott. 
      

Lovdagar/studiedagar dagar under vårterminen

16 februari
Sportlov 19–23 februari (vecka 8)
7 mars
Påsklov 26–29 mars (vecka 13)
30 april
11 maj (Kristi himmelfärd)


Tider nationella prov

Sv: 6/2 & 8/2

Ma: 10/4 & 12/4

Eng: 2/5 & 4/5
Vecka. 7

Måndag:



Tisdag:



Onsdag:



Torsdag:

Ma läxa 
uppgift 17-24, se classroom
                           

Fredag:
Lov


Vecka. 8

Måndag:
Lov


Tisdag:
Lov


Onsdag
Lov


Torsdag:
Lov

                           
Fredag:
Lov

Vi som undervisar i 6y


Fredric Svensson (Mentor, Ma & NO)
fredric.e.svensson@malmo.se
Tel: 0708-634125


Jenny Svenssen (Mentor, Sv)
Jenny.svenssen@malmo.se


Alfon Keteli Hägerström (SO)
alfon.keteli@malmo.se


Sharon McGlinn (Eng)
sharon.mcglinn@malmo.se


Malin Sangberg Minör (Hemkuns)
malin.sangbergminor@malmo.se


Dan Bjerkehagen (Träslöjd)
dan.bjerkehagen@malmo.se


Jenny Olofsson (Textilslöjd)
jenny.olofsson@malmo.se


Mats Collin (Musik)
mats.collin@malmo.se


Catarina Ascencio Dahl (Bild)
catarina.dahl@malmo.se


Catrine Sjödin (Idrott & hälsa)
catrine.sjodin@malmo.se


Katarina Svenning (Tyska)
katarina.svenning@malmo.se


Peter Svensson (Franska)
peter.svensson2@malmo.se


Ulrika Prahl Svensson (Spanska)
ulrika.prahlsvensson@malmo.se


Julia Burguete (Spanska)
julia.burguete-andersson@malmo.se