Klass 6y


Viktig information
 

Lovdagar/studiedagar dagar under vårterminen

16 februari
Sportlov 19–23 februari (vecka 8)
7 mars
Påsklov 26–29 mars (vecka 13)
30 april
11 maj (Kristi himmelfärd)
24 maj
6 juni (nationaldag)



Vecka. 24


Måndag:
Inlämning av elevdatorer.
Eleverna ska ta med dator, strömsladd och väska.


Tisdag:



Onsdag:

 


Torsdag:
Mentorsdag
eleverna går mellan 8.30 -13.30
                           

Fredag:
Skolavslutning
Vi samlas i klassrummet kl 8.30
Vi räknar vara klara strax efter 10.




Dags för högstadiet!
Vi som undervisar i 6y


Fredric Svensson (Mentor, Ma & NO)
fredric.e.svensson@malmo.se
Tel: 0708-634125


Jenny Svenssen (Mentor, Sv)
Jenny.svenssen@malmo.se


Alfon Keteli Hägerström (SO)
alfon.keteli@malmo.se


Sharon McGlinn (Eng)
sharon.mcglinn@malmo.se


Malin Sangberg Minör (Hemkuns)
malin.sangbergminor@malmo.se


Dan Bjerkehagen (Träslöjd)
dan.bjerkehagen@malmo.se


Jenny Olofsson (Textilslöjd)
jenny.olofsson@malmo.se


Mats Collin (Musik)
mats.collin@malmo.se


Catarina Ascencio Dahl (Bild)
catarina.dahl@malmo.se


Catrine Sjödin (Idrott & hälsa)
catrine.sjodin@malmo.se


Katarina Svenning (Tyska)
katarina.svenning@malmo.se


Peter Svensson (Franska)
peter.svensson2@malmo.se


Ulrika Prahl Svensson (Spanska)
ulrika.prahlsvensson@malmo.se


Julia Burguete (Spanska)
julia.burguete-andersson@malmo.se